AAIA / NTRCTC

Nový projekt fyzického divadla o vztahu člověka a Země. Vznikl ve spolupráci s audiovizuálním umělcem Michalem Kindernayem, který se ve své práci zabývá tématem environmentu, a s klimatickými polárními vědci z Ameriky, Kanady a České republiky.  Inspirací pro vznik performance byly jejich výpovědi, zkušenosti a data. Zabývali jsme se environmentálními, politickými a filozofickými otázkami, které se ve spojitosti s tímto materiálem přirozeně vynořují.

Premiéra: 27. a 28.11. v 19:30 ve Studio ALTA
ONLINE VSTUPENKY : goout.net
Počet lístků je omezený.

AAIA / NTRCTC je o černé vodě a o bílé tmě, o ztrátě a nalézání, o samotě a společenství, o místech, kde chceš být a nechceš, o životě v nejnehostinějších místech a o člověku, který utekl tak daleko, aby našel zpátky nejen sebe, o podiv(uhod)nostech, o proměně a kráse.

Na AAIA je město, kde žije tisíc lidí v nehostinných podmínkách proto, aby pečovali o tým vědců, který díky tomu může provádět výzkum.

Na AAIA stále fouká, počasí se rychle mění a občas není nic vidět, ani horizont, jen bílá tma.

AAIA je poslední divočina tohoto světa. Kromě specifických savců, ptáků a ryb tady žije mnoho dalších zvláštních organismů, které se dokonale přizpůsobily místním extrémním podmínkám způsobených vlivem klimatického rozvratu. V posledních 25 letech roztály 3 biliony tun polárního ledu a oceán stoupl o 8 milimetrů. V posledních 5 letech se rychlost tání ztrojnásobila. Objevují se 30 stupňové teplotní výkyvy oproti normálu. Konec světa se blíží rychleji než jsme si mysleli.

AAIA / NTRCTC může například otevírat takové otázky:
Co se stane s vědomím člověka, když ho přesuneme do krajiny s extrémními životními podmínkami? Co se stane s významem slov oligarchů, když je s pultíkem přesuneme na výčnělek ledovce? Jak se změní vnímání rozložení světa, když zažitý pohled na něj změníme a do jeho středu postavíme jižní pól? Jaká je souvislost s otevřením knihovny v romské čtvrti mostecký Chánov, která je přímo zasažena těžbou a spalováním uhlí, a kolik ještě kostek ledu se rozpustí v mořském koktejlu uhlobaronů, než vykoupí všechny povolenky na provoz tepelných elektráren? Jak se tváří tučňák na fotce japonského turisty? Jak nebo co musíme změnit, abychom přežili?

Pro diváky:
* Představení je v anglickém jazyce.
  K dispozici jsou přepisy textů do češtiny.
* Představení je na stání. V prostoru jsou 3 bílé sokly na sezení.   
  Vystřídejte se na nich, pusťte starší, pečujte o sebe.
  Můžete se pohybovat po prostoru podle potřeby.
* V představení v jedné scéně používáme světlo z laseru.
  Kdo je na něj citlivý, může na chvíli zavřít oči.
* V představení je hodně tma, kdo se bojí, může chytit nejbližšího 
  člověka za ruku.

Koncept, perfomerka: Micha Ela Dašková
Koncept, obraz, zvuk, performer: Michal Kindernay
Choreografická a režijní spolupráce: Cecile da Costa
Scénografie a kostýmy: Anna Chrtková
Light design a technická podpora: Filip Horn
Vizualní a grafický design: Darja Lukjanenko
Produkce: Karin Akai

Představení vzniklo v koprodukci Trikular z.s. a Studia ALTA.
Projekt podpořili: Studio ALTA, TJ Sokol Smíchov I., Komunitní prostor Smíchov, Státní fond kultury ČR, TJ Sokol, Nová síť z. s., Ministerstvo kultury ČR, Fondů EHP, Co.labs a ART RE USE.

Představení můžete také podpořit darem na účet:
2902036298 / 2010